Safir Su Arıtma Cihazı 12 litrelik bir su arıtma cihazıdır. Safir Su Arıtma Cihazı Fiyatları şu an için vade farksız 9 taksit, ücretsiz montaj ve ücretsiz kargo gibi birçok avantaja sahiptir. Aquatürk Safir cihaz aynı zamanda birçok renk seçeneğine sahip, 2015 yılından beri üretimi Türkiye’de yapılan en kaliteli su arıtma cihazları arasında yer almaktadır.

Safir, Tezgah Altı Su Arıtma Cihazı olarak geçmektedir, aynı zamanda Aquatürk Safir, Dünya’ca bilinen Reverse Osmosis(Ters Ozmoz) su arıtma yöntemini benimsemektedir. Bu yöntemle suyun arıtımını sağlayan sistem, en kaliteli suyu en uygun maliyetlerle sunmayı amaçlamaktadır.

Safir Su Arıtma Cihazı Mat Yeşil, Mavi, Lacivert veya Şeffaf Lacivert, Kırmızı seçenekleriyle göze çarpmaktadır.

Safir Su Arıtma Cihazı diğer cihazlardan farklı olarak NSF onaylı TankPAC Pa.E su arıtma tankına sahiptir.

5 aşamalı filtrasyona sahip bu cihaza müşteri istediği takdirde 6. ve 7. aşama eklemeleri yapılabilir.

Safir Su Arıtma Cihazı diğer su arıtma cihazlarına göre çok daha az atık su atmaktadır, ayrıca NSF onaylı tankıyla beraber evinizde kendi sağlıklı suyunuzu üretmenize yaramaktadır.

Safir Su Arıtma Cihazı tamamen yerli üretim bir cihazdır. Bu cihaz İstanbul’da üretilmekle birlikte, sadece içindeki mineraller Taiwan’dan ithal edilmektedir.

Lüks krom musluğa sahip bu cihazın tankı da, tıpkı musluğu gibi Stainless Steel 304 (Paslanmaz Çelik 304)’ten üretilmektedir.

Günlük yaklaşık 300 litre su arıtma kabiliyetine sahip bu sistem, musluktan her suyu aldığınızda, tanka dolum yaparak suyunuzu tank sisteminden vermektedir.

✅12” Inline 5 Mikron Spun (Sediment) Filtre
✅12” Inline GAC Carbon Kartuş Filtre (UDF)
✅12” Inline Block Karbon Filtre (CTO)
✅10” Inline Coconut Post Karbon Filtre
✅80 GPD LG Membran
✅3,2 Galon(12 litre) Metal Basınç Denge Tankı
✅Lux Musluk
✅3/8” Metal Küresel Vana

Safir Su Arıtma Cihazı Menşei Neresidir?

Safir Su Arıtma Cihazı’nın menşei’si Türkiye’dir. Tankından tutun da, içindeki ters ozmoz filtrelerine kadar Türkiye’de üretilen bu cihazın sadece filtrelerinin içindeki mineraller yurtdışından ithal edilmektedir.

Aquatürk Safir Günde Kaç Litre Su Üretmektedir?

Aquatürk Safir günlük yaklaşık 300 litre su üretmektedir.

Günlük kaç litre ürettiği ise şöyle hesaplanmaktadır:

Safir Su Arıtma Cihazı’nda 75 GPD yani 75 galonluk membran filtre kullanılmaktadır. Membran filtrenin GPD’si ne kadar büyürse su üretim miktarı da o kadar artmaktadır.

1 GPD yaklaşık 3,78 litreye tekabül etmektedir.

75×3,78= 283,5 litre etmektedir.

Bunun dışında restoranlarda, kafelerde ve daha yüksek su tüketimine sahip yerlerde Direk Akışlı Su Arıtma Cihazı tercih edilmektedir. Direk Akışlı Su Arıtma Cihazları’nda ise 300 GPD ve 500 GPD lik membranlar bulunmaktadır.

Safir Su Arıtma Cihazı Filtre Fiyatları Ne Kadar?

Safir Su Arıtma Cihazı Filtre Fiyatları Ne Kadar sorusunun cevabı, cihazınızdaki filtrelere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

2022 başı itibari ile 5 aşamalı Aquatürk Safir Su Arıtma Cihazı Filtre Fiyatı 240₺’dir, yani cihazınızın 5 filtresi de değiştirdiği takdirde ödeyeceğiniz miktar sadece 240₺’dir.

Bunun dışında altı ayda bir yapılan periyodik bakımlarda filtrelerin değişmesi gerekirse ise bunun fiyatı sadece 130₺’dir.

Safir Su Arıtma Cihazı Filtreleri Ne Kadar Sürede Bir Değişmektedir?

Safir Su Arıtma Cihazı filtrelerinin değişim tarihleri ve aralıkları ev hanesinin nüfusuna ve evdeki su tüketimine göre değişebilmektedir.

Bu cihazların filtreleri genelde yıllık olarak değişmektedir fakat 4-5 kişilik ailelerde özellikle altı ayda bir ön filtrelerin değişmesi, su arıtma cihazının ana filtresi olan membran filtrenin de ömrünü uzatmaktadır.

 

safir su arıtma cihazı

safir su arıtma cihazı

Safir Su Arıtma Cihazı Suyu Nasıl Arıtır?

Aquatürk Safir, ters ozmoz arıtma sistemini benimseyen bir su arıtma cihazı‘dır.  Ters Ozmoz su arıtma sisteminin olmazsa olmaz komponenti membran su arıtma filtresi’dir.

Membransız bir su arıtma cihazı, ters ozmoz su arıtma cihazları arasında değerlendirilmez.

Membran filtre çok küçük gözeneklere sahip bir filtredir. Membran filtrenin sarım miktarı çok önemlidir.

Özellikle 11 ve 13 sarım membran filtreler en kaliteli membran filtreler arasında yer almaktadır.

Çok küçük gözeneklere sahip membran filtreler, kanserojen maddeleri %99 oranında arıtma oranına sahiptir.

Bunun dışında su arıtma cihazı’nın içinde bulunan diğer filtreler ise şu işe yaramaktadır:

Spun filtre sudaki kaba partikülleri yani tortu ve çamur gibi maddeleri alır.

GAC(Granül Aktif Karbon) Filtre ise sudaki kloru ve kokuyu düzenlemekle görevlidir. Granül Aktif Karbon madeni sağlık alanında da yaygın olarak kullanılmaktadır.

Blok Karbon Filtre ise Granül Aktif Karbon Filtre’den geçen küçük mineral taneciklerinin tutulmasını sağlamaktadır.

WhatsApp Fiyat Al
Fiyat Al
Sizi Arayalım