Su Yumuşatma Cihazı Fiyatları

Tandem Su Yumuşatma Cihazı

Tandem Su Yumuşatma Cihazı

Tandem Su Yumuşatma Cihazı genelde binalar,evler ve birçok kurumsal müşteride kireçsiz su ihtiyacını karşılamak için kullanılmaktadır.

İncele
Maxi Kabinet Su Yumuşatma Cihazı

Maxi Kabinet Su Yumuşatma Cihazı

Maxi Kabinet Su Yumuşatma Cihazı, villa tipi ve müstakil evlerde kullanılan su yumuşatma cihazlarıdır. Bu cihaz tüm evinize kireçsiz su aktarımını sağlar.

İncele

Su Yumuşatma Cihazı Fiyatları Ne Kadar?

Su yumuşatma cihazı fiyatları kullanılacak sisteme göre değişmektedir. En küçük su yumuşatma cihazı mini kabinet su yumuşatma cihazıdır ve 2500₺’den başlamaktadır. Siz de fiyat al butonuna tıklayarak istediğiniz sistemin fiyat bilgisini alabilirsiniz.

Su Yumuşatma Cihazı Ne İşe Yarar?

Su Yumuşatma Cihazı birçok sektörde kullanılmaktadır. Su yumuşatma cihazı’nın içinde reçine bulunur. Reçine suyun rejenerasyonunu sağlayarak suyu kireçten arındırır. Su Yumuşatma Cihazı Ne İşe Yarar sorusunun cevabı şu şekildedir:

Bina içinde kireci önleyip, tüm musluklardan kireçsiz su akmasını sağlar.

Fabrikalarda kireçsiz su sayesinde makinelerin ömrünü uzatır, makinelerin bozulmasını önler.

Yemekhanelerde ve restoranlarda su yumuşatma cihazı sayesinde kireçsiz su sağlanır ve tabaklarda, kaşıklarda ve diğer malzemelerde kireç lekesini önleyerek mükemmel bir görüntü sağlanır.

Su Yumuşatma Cihazı Nasıl Çalışır?

Su Yumuşatma Cihazı genelde giriş şebeke suyuna bağlanır. Su Yumuşatma Cihazı’nın yanına da tuzlu su tankı bağlanır. Su Yumuşatma Cihazı’nın tankının üstündeki valfler sayesinde su yumuşatma cihazı kendi bakımını kendisi yapar. Müşterilerimizin tek yapması gereken ise arıtma tablet tuzu eklemektir. Bu tablet tuz sayesinde, reçine bakımı yapılmakta ve reçinelerin ömrü uzatılmaktadır. Su Yumuşatma Cihazı aşamalarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 1. Şebeke suyundan alınan hat sayesinde suyumuz Su Yumuşatma Sistemi’ne giriş yapar.
 2. Su Yumuşatma Sistemi içindeki reçine sayesinde su yumuşatma işlemi yapılır.
 3. Reçineden çıkan su bir depoya doldurulur veya direk binaya, fabrikaya veya villaya verilir.
 4. Reçine’nin ömrünün uzatılması için müşterinin ve endüstriyel teknik servis sorumlumuzun belirlediği aralıklarda otomatik valfler sayesinde tablet tuz ile reçine yıkama işlemi yapılır.

Su Yumuşatma Cihazı Ayarları Nasıl Yapılır?

Su Yumuşatma Cihazı Ayarları kesinlikle ve kesinlikle su arıtma uzmanları tarafından yapılmalıdır. Endüstriyel su arıtma uzmanları tarafından yapılmayan su yumuşatma cihazı ayarları olması durumunda sistem stabil ve kaliteli çalışmayacak ve suyunuzda kireçlenmeler devam edecektir. Özellikle saat, bakım saati ve bakım parametrelerinin doğru ayarlanmadığı durumda sistem hiç çalışmayacaktır.

Su Yumuşatma Cihazı Seçimi Nasıl Yapılır?

Su Yumuşatma Cihazı Seçimi yaparken özellikle dikkat edilmesi gereken şey su tüketim miktarıdır. Su Tüketimi hesaplandıktan sonra sisteme karar verilmelidir. Bu sistemlerin bazıları şunlardır:

 • Mini Kabinet Su Yumuşatma Cihazları
 • Maxi Kabinet Su Yumuşatma Cihazları
 • Tandem Su Yumuşatma Cihazları
 • Single Tip Su Yumuşatma Cihazları

Su yumuşatma cihazı seçimi yaparken bir diğer parametre de şirket seçimidir. Özellikle bu işi uzun süredir yapan, referansları fazla olan şirketleri seçmek çok doğru ve yerinde bir karar olacaktır. Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri komplike su arıtma sistemleri olup tecrübe gerektirmektedir.

Suyu Yumuşatmak İçin Neler Yapılır?

Suyu yumuşatmak için genelde su yumuşatma sistemleri kullanılır. Su Yumuşatma Sistemleri suyu yumuşatarak binalara,fabrikalara, sanayi şirketlerine, restoranlara ve kafelere kireçsiz su sağlamak amacıyla üretilmiştir. Bu sistemler otomatik sistemlerdir. Bunun yanında Atlas Tipi Kireç Önleyicilerle ile de dairenizde yumuşatılmış su kullanabilirsiniz. Yumuşak Suyun aynı zamanda birçok yararı vardır, bu yararları şöyle sıralayabiliriz:

 • Yumuşak suyun kullanıldığı tüm cihazların ömrü uzar,
 • Su tesisatından geçen sert su zamanla boruları aşındırır, yumuşak suda ise tesisat ömrü uzar.
 • Sudaki minerallerin emilimi daha çabuk gerçekleşir.
 • Yumuşak su ile yapılan çay, şebeke suyuyla yapılan çaydan çok daha lezzetli ve yumuşak içimli olacaktır.

Reçine ile Su Yumuşatma Nasıl Olur?

Reçine ile su yumuşatma nasıl olur sorusunun cevabı şu şekildedir. Su yumuşatma cihazlarının tankları bulunmaktadır, bu tanklara reçine minerali doldurulur. Reçine minerali suyun yumuşatılmasında başlıca kullanılan minerallerdir. Su Yumuşatma Tankı’nın boyutuna göre de içinde kullanılan reçine miktarı değişiklik göstermektedir. Bu reçineler birçok alanda kullanılmaktadır. Normal reçine haricinde birde Mixbed reçine dediğimiz reçineler bulunmaktadır. Mixbed Reçine suyu yüksek saflık derecesine ulaştırır ve saf su üretmek isteyen müşterilerimizin tesislerinde veya evlerinde kullanılır.

WhatsApp Fiyat Al
Fiyat Al
Sizi Arayalım