Tandem Su Yumuşatma Cihazı’nda bir valf bakımdayken diğeri çalışmaya devam eder.

Valfler ve tanklar, sistemin kurulacağı yerin su tüketim kapasitesine göre ayarlanmaktadır.

Endüstriyel uygulamalarda 24 saat kesintisiz çalışan işletmelerde tesisatı ve makinaları korumak, en önemlisi standart kalitede üretim yapabilmek için, su sertliğinin değişken olmamasını sağlamaktadır.

Kesintisiz yumuşak suya ihtiyacı olan işletmeler için Naturel ST serisi çift tanklı tandem yumuşatma sistemi ( Tandem ) ¾”-3” (2-50 m3/h ) arası kapasite ve 35 ayrı model ile bu ihtiyacı en ekonomik ve maksimum verimle karşılayacak olan tam otomatik su yumuşatma sistemleri üretmektedir.

Tandem sistemler kapasite ayarlıdır. 20 m3/h ten büyük isteğe bağlı olarak sertlik sensörlü olabilir.

Kapasite ayarlı kontrol sistemi cihazın üzerinde bulunan akışölçer ile tüketilen su miktarını hesaplayarak önceden programlanmış değere ulaşıldığında sistemi otomatik olarak rejenerasyona başlatır.

Su Yumuşatma Aşamaları

✅Su yumuşatma işlemi iyon değiştirme yöntemiyle gerçekleşmektedir.

✅İyon değişimi sertliğe sebep olan kalsiyum ve magnezyum iyonlarını içeren suyun, sodyum formunda katyonik bir reçineden geçirilmesi suretiyle gerçekleşmektedir.

✅Sert su sodyum bazlı katyonik  reçineden geçerken içerisindeki sertlik iyonları (Ca+2 ve Mg+2) ; reçineye bağlı bulunan Na+ iyonları ile yer değiştirir.

Tandem Yumuşatma Aşamaları

Tandem Yumuşatma Sistemleri, iki yumuşatma ünitesinden oluşmaktadır.

✅Sistem geçen su miktarına göre volumetrik olarak kontrol edilebilmektedir. Su Yumuşatma Sistemi ile her bir yumuşatma cihazı sırası ile rejenerasyon devresine girer ve hazır hale gelince prosesteki ünitenin doymasını ve prosesi kendine devretmesini bekler.

✅Bu sayede insan müdahalesine ihtiyaç duymaksızın ve rejenerasyon işlemleri için proses durmadan günün 24 saati daimi şekilde yumuşak su üretilmiş olur. Belli miktarda sert su reçine yatağından geçtikten sonra, reçine tanecikleri tamamıyla, sertlik mineralleriyle kaplanır. Bu durumda sertlik minerallerinin tutulması son bulur.

✅Sertlik iyonlarının tekrar sudan tutulabilmesi için reçine taneciklerinin sertlik minerallerinden kurtarılarak tekrar sodyum taneciklerinin bağlanması gereklidir. Bu işleme ‘rejenerasyon’ adı verilir. Rejenerasyon işlemi, geri yıkama, tuzlu su emiş, yavaş durulama, hızlı durulama ve tuzlu su dolum olmak üzere 5 ana aşamadan oluşmaktadır. 5 aşamanın tamamlanması sonucu reçine, kalsiyum (Ca2+) ve Magnezyum (Mg2+) iyonlarını bırakırken, sodyum (Na+) iyonlarını tekrar kendine bağlar ve servis pozisyonuna hazır hale gelir.

✅Su Yumuşatma ünitelerinin dizaynı yapılırken reçine tankı içine yerleştirilecek olan reçine miktarı ham su karakterine, günlük ortalama debi ve pik su tüketimlerine bağlı olarak hesaplanır. Ayrıca rejenerasyon işlemi, zaman kontrollü, debi kontrollü veya sertlik analizörü ile çıkış suyu sertlik derecesi ölçümüne bağlı olarak otomasyonlu olarak sağlanabilmektedir.

Tandem Su Yumuşatma Cihazı Nedir?

Tandem Su Yumuşatma Cihazı çift valften oluşan su yumuşatma cihazı‘dır.

Bu cihazların boyutları firmanın, apartmanın veya işyerinin kullanılacağı kapasiteye göre değişmektedir.

Bu sistemler tüm binaya veya şirkete kireçten arındırılmış kaliteli bir su vermektedir.

Özellikle duşakabinde ve duş başlığında oluşan kireç lekelerini bu cihazlarla tamamen defedebilirsiniz.

Tandem Su Yumuşatma Cihazları ‘nın önüne koyulan Kum Karbon Sistemler sayesinde suyun sadece değil, kaba partikülleri, kloru, tortusu ve pası da alınmaktadır. Bu sayede membaa suyu kalitesinde su elde edilebilmektedir.

Aynı zamanda Tandem Su Yumuşatma Cihazı bünyesinde barındırdığı çift tüp ve çift valf sayesinde kesintisiz su imkanı sağlamaktadır. Valflerin biri kendine bakıma aldığında, diğer valf ile kesintisiz suyu kurulan yerin tüm musluklarına ve cihazlarına iletmektedir.

Tandem Su Yumuşatma Sistemi ‘nin içindeki reçine , tuzlu su bakımı yapılarak temizlenmektedir.

Tuzlu su bakımı yapılırken hiçbir şekilde insan müdahalesine gerek yoktur, sistem kurulurken tuzlu su tankı da sistemin yanına kurulur.

tandem su yumuşatma cihazı

tandem su yumuşatma cihazı

Tandem Su Yumuşatma Cihazı Ne İşe Yarar?

Tandem Su Yumuşatma Cihazı tüm binaya, fabrikaya veya işyerine kireçsiz su vermek için yapılmış bir cihazdır.

Tandem Su Yumuşatma Cihazı genelde su tüketimi yüksek olan büyük fabrikalarda kullanılmaktadır. İçeriğinde reçine minerali bulunan bu cihaz kesintisiz şekilde kireçsiz su üretmektedir.

Ürettiği kireçsiz su ile tüm elektronik aletlerin ömrünü uzatmakta, özellikle fabrikalarda kullanılan makinaların zarar görmesini engellemektedir.

Tandem Su Yumuşatma Cihazı, Endüstriyel Su Arıtma Cihazı ‘dır.

Tandem Su Yumuşatma Cihazı, memba suyu kalitesinde de su üretebilmektedir. Bunun için kullanılan özel DOWEX reçine kullanılmaktadır. İçleri DOWEX reçine olan tüpler, içme suyu kalitesinde de su verebilmektedir.

Tandem Su Yumuşatma Cihazı Bakımı Ne Kadar Sürede Bir Yapılır?

Tandem Su Yumuşatma Sistemi ‘nin bakımı genellikle 4-5 yılda bir yapılmaktadır.

Özellikle su tüketimi fazla olan yerlerde bu süre biraz daha kısalmaktadır.

Tandem Su Yumuşatma Sistemi ‘nin bulunduğu yerlerde ön filtrasyon sistemi yani Kum Karbon Filtrasyon sistemi kurulduğu takdirde, Tandem Su Yumuşatma Cihazı’nın içinde bulunan reçinenin de ömrü uzamaktadır.

Runxin ve Flack gibi kaliteli ve ithal valfler kullanılan bu cihazların valfleri de iki yıl garantilidir.

Dijital olan bu valflerdeki ayarlar müşterinin istediği bakım saatine göre ayarlanır ve cihaz kendini o saatler arasında bakıma alır.

WhatsApp Fiyat Al
Fiyat Al
Sizi Arayalım