Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri

Tandem Su Yumuşatma Cihazı

Tandem Su Yumuşatma Cihazı

Tandem Su Yumuşatma Cihazı genelde binalar,evler ve birçok kurumsal müşteride kireçsiz su ihtiyacını karşılamak için kullanılmaktadır.

İncele
Ultraviyole Su Arıtma Sistemleri

Ultraviyole Su Arıtma Sistemleri

Ultraviole Su Arıtma Sistemi ile 254 nm dalga boyundaki mor ötesi ışınlara maruz bırakılarak, DNA ve RNA yapılarının bozularak zararsız hale getirilmesi işlemine mikrobiyolojik arıtım denir.

İncele
Paslanmaz Çelik Sanayi Tipi Su Sebili

Paslanmaz Çelik Sanayi Tipi Su Sebili

Paslanmaz Çelik Su Sebilleri günlük en az 600-700 litre su arıtım kapasitesine sahiptir. Bu sistemler genelde sanayilerde ve okullarda kullanılmaktadır. Sensörlü ve pedallı modelleri bulunmaktadır.

İncele
Maxi Kabinet Su Yumuşatma Cihazı

Maxi Kabinet Su Yumuşatma Cihazı

Maxi Kabinet Su Yumuşatma Cihazı, villa tipi ve müstakil evlerde kullanılan su yumuşatma cihazlarıdır. Bu cihaz tüm evinize kireçsiz su aktarımını sağlar.

İncele

Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri Nedir?

Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri Nedir sorusunun cevabı birçok müşterimiz tarafından merak edilmektedir. Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri su tüketimi yüksek olan yerlerde yapılan her türlü su arıtım işlemine verilen addır. Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri, Endüstriyel Terz Ozmoz Su Arıtma Sistemler, Gri Su Arıtma Sistemleri, Tandem Yumuşatma ve yumuşatma sistemleri, Atık Su Arıtma Sistemleri, Kum Filtrasyon Sistemi, Kum Karbon Filtrasyon Sistemleri gibi sistemlerdir. Bu sistemler binalarda, işyerlerinde, fabrikalarda ve sanayide üretim yapan fabrikalarda kullanılmaktadır. Bu sistemlerin kullanım amaçları sistemin kurulacağı yere göre tamamen değişiklik göstermektedir. Özellikle Endüstriyel Ters Ozmoz Sistemleri neredeyse aklınızın alabileceği her sektörde kullanılmakta ve suyu kireçten, klordan, asbestten hatta ve hatta bakterilerden bile arıtmaktadır.

Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri Çalışma Prensibi Nedir?

Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri Çalışma Prensibi Nedir sorusunun maalesef tek cevabı bulunmamaktadır. Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri birçok değişik sistemi içinde barındırmaktadır, bu sistemlerin her birinin çalışma prosesi ve kullanım amacı diğerinden farklı olup bu sorunun net bir cevabı bulunmamaktadır. Müşterilerimizin bulunduğu yerde yaptığımız ücretsiz keşif sonucu bu sistemlere karar verilmektedir.

Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri Fiyatları & Endüstriyel Su Arıtma Cihazı Fiyatları

Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri Fiyatları kurulacak sisteme göre değişiklik göstermektedir. Bir örnek vermek gerekirse 20 daireli bir binada kurulacak kireci alan su yumuşatma cihazı ile 120 daireli bir binada kurulacak yumuşatma cihazının fiyatı aynı olmayacaktır, özellikle binalarda daire sayısı arttıkça daire başına düşen endüstriyel su arıtma cihazı fiyatları düşmektedir. Binalarda tercih edilen Tandem Su Yumuşatma Cihazları ve Kum Karbon Filtrasyon Sistemleri binaya arıtılmış şekilde kesintisiz su vermektedir, bu sistemler tam otomatik sistemler olup sadece sistemlerin tanklarına arıtma tuzu eklenip bakımını kendi yapması sağlanmaktadır. Başka bir örnek ise Kozmetik Sektörü’dür. Özellikle Kozmetik sektöründe Sağlık Bakanlığı Onaylı Saf Su istenmektedir. Saf su üretimi için ise Endüstriyel Ters Ozmoz Sistemleri tercih edilmelidir, bu sistemlerin sonuna ise mixbed reçine eklenerek su ultra saf su haline getirilmektedir. Aynı zamanda isteyen müşterilerimize koliform bakteri olması durumunda Ultraviyole Su Arıtma ve Dezenfeksiyon Sistemi eklenmekte ve UV’nin yaydığı mor ötesi ışınlarla koliform bakteri arıtımı da sağlanmaktadır.

Endüstriyel Saf Su Cihazı Nedir?

Endüstriyel Saf Su Cihazı Nedir sorusunun cevabı Endüstriyel Ters Ozmoz sisteminin sonuna eklenmiş mixbed reçine ile suyun saf veya ultra saf hale getirme işlemini yapan cihaza endüstriyel saf su cihazı denir. Endüstriyel Saf Su Cihazları kurulacak sistemin üretim kapasitesine göre değişiklik göstermekle birlikte, sonuna üstte bahsettiğimiz gibi Ultraviyole Dezenfeksiyon Sistemi de kurulmaktadır. Aynı zamanda suda yüksek ölçüde pas, çamur vs. gibi kaba partiküllü maddeler bulunması durumunda bu sistemlerin önüne Kum, Karbon Filtrasyon Sistemi kurulur ve suyun kaba partikülleri alınır, alınan kaba partiküller sayesinde Endüstriyel Ters Ozmoz Sistemin içindeki membran filtrenin ömrü uzatılır, aynı zamanda yumuşatma cihazının içindeki reçine madeninin içine de kaba partiküller giremeyeceğinden bu madenlerin de ömrü uzamaktadır.

Gri Su Arıtma Sistemleri Nedir?

Gri Su Arıtma Sistemleri Nedir sorusunun cevabını basit şekilde şöyle düşünebiliriz, gri su arıtma sistemleri binanızda kullanılan atık suyun, tekrar arıtım prosesinden geçip klozet sistemine verilmesine denebilir. Bu sistemler su tasarrufu açısından büyük önem taşır, özellikle klozet, sifon suyu bildiğiniz gibi çok fazla su tüketmektedir, bu sistem kurulduktan sonra klozet,sifon gibi kısımlardan arıtılmış su tekrar verilir ve suyun tasarrufu sağlanır.

Merkezi Su Arıtma Sistemleri Nedir?

Merkezi Su Arıtma Sistemleri Nedir sorusunun cevabı ise binaların veya apartmanların girişine kurulan su arıtma sistemlerine verilen addır. Binaların kazan dairelerine kurulan bu sistemler genellikle Kum Karbon Filtrasyon Sistemi ve Su Yumuşatma Cihazlarından oluşur, müşterilerimizin bu cihazlardan içme suyu elde etmek istemesi durumunda yumuşatma cihazlarının içine eski ismiyle DOWEX yeni ismiyle DuPont reçine koyulur ve memba suyu kalitesinde su üretilir.

Endüstriyel Su Yumuşatma Sistemleri Nedir?

Endüstriyel Su Yumuşatma Sistemleri Nedir sorusunun cevabı su tüketimi yüksek olan yerlerde suyun yumuşatılması için kurulan su yumuşatma ve su arıtma proseslerine verilen addır. Tandem ve Single Yumuşatma Cihazları bu sistemlerin içine girer, aynı zamanda villa tipi su arıtma olarak da kullanılan Maxi Kabinet Su Yumuşatma Cihazları da bu endüstriyel su yumuşatma sistemlerinin içine girmektedir. Su Yumuşatma Cihazları genelde suyun kirecini almak için kullanılır ve bu sistemlerin önüne kum karbon sistemi eklenerek su kaba partiküllerinden de arındırılır.

Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri Çalışma Prensibi Nedir?

Endüstriyel Su Arıtma sistemleri değişik modeller bulunmakla birlikte başlıca modeller UV Sterilizasyon, Tandem Yumuşatma, Maxi Kabinet ve Direk Akışlı Reverse Osmosis Sistemlerdir. Bu sistemler Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri olarak geçmekte olup su tüketiminin yüksek olduğu genelde sanayi, restoran vb. yerlerde kullanılmaktadır. İsterseniz bu cihazları küçük detaylarıyla incelemeye başlayalım.

Ultraviole Su Arıtma Sistemi Çalışma Prensibi Nedir?

Ultraviole Su Arıtma Sistemi suyun içindeki mikroorganizmaların belirli ışınlara maruz kalmasıyla beraber, DNA ve RNA’sının bozulup etkisiz hale getirilmesi işlemine denir. Ultraviole suda bulunan insan sağlığına zararlı virüs, mantar, mikrop gibi birçok zararlı organizmayı %99 oranında yok eden aşırı efektif bir dezenfeksiyon işlemidir. Bu yöntemde ışın hariç başka bir komponent veya madde kullanılmadığından suyun tadında ve kimyasal yapısında hiçbir bozulma ve değişiklik oluşmaz. Ultraviole arıtma sistemleri çeşitli modellere sahip olup, takacağınız yer, takacağınız yerdeki suyun debisi gibi birçok değişkene göre değişmektedir, bu sistemleri endüstriyel sorumlularımızdan fikir almadan almamanızı tavsiye ederiz.

Direk Akışlı Reverse Osmosis Sistem

Direk akışlı reverse osmosis sistemlerinin en küçüğü 100gpd lik membrandan oluşmaktadır. Membranın GPD’si arttıkça alacağınız su kapasitesi de artmaktadır, direk akışlı reverse osmosis sistemlerde depo yoktur, su cihazdan geçtiği gibi musluklarınızdan arıtılmış olarak akar.

Direk Akışlı Su Arıtma Cihazı sistemler kafelerde, catering sektöründe, hastahanelerde ve orta olcekli işletmelerde öncelikli olarak kullanılmaktadır.

Tandem Yumuşatma Sistemleri

Tandem Yumuşatma sistemleri çift tüplü yapıya sahip olup üzerindeki otomatik valfle bir tüp kendini temizlerken diğer tüp ile 7/24 organik ve sağlıklı su arıtma sistemini kesmemektedir. Bu tarz sistemler genelde su tüketimi aşırı olan yerlerde kullanılmaktadır, içeriğinde reçine ve karbon bulunan bu sistemler kireci ve kloru sudan arındırmada %100 etkili sistemlerdir.

Siz de en uygun endüstriyel su arıtma sistemleri fiyatlarına ulaşmak için endüstriyel sorumlularımızla iletişime geçebilirsiniz.

Maxi Kabinet Su Yumuşatma Sistemleri

Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri

 

Maxi Kabinet Su Arıtma Sistemleri sudaki kireci tutmak için yapılmış özel sistemlerdir. Maxi Kabinet Su Arıtma Sistemleri ters yıkama ve regeneration işlemlerini otomatik bir şekilde yapar ve Ion Changer sistemini kullanır. Maxi Kabinet Su Yumuşatmasında tablet tuz bakım görevi görmektedir. Siz de Maxi Kabinet Su Yumuşatma Sistemleri ile ilgili bilgiler merak ediyorsanız endüstriyel sorumlularımızdan bilgi alabilirsiniz. Bu sistemler Ev Ana Giriş Su Arıtma SistemleriApartman Girişi Merkezi Su Arıtma Sistemleri, Daire Girişi Su Arıtma Sistemleri, Fabrika Su Arıtma Sistemleri ve Bina Girişi Su Arıtma Cihazları olarak da kullanılmaktadır.

Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri

Günümüz şartlarına bağlı olarak, nüfusun hızla artış göstermesi, sanayileşme ve diğer dış etkenler, temiz su kaynaklarının gün geçtikçe tükenmesine neden olmaktadır. Bahsettiğimiz nedenlere bağlı olarak su kirliliği meydana gelirken, elbette ki tüketilecek olan su da belirli proseslerden geçirilerek, filtrelenmesi gerekiyor. Bu işlemler ise, günümüz de endüstriyel su arıtma sistemleri yapılırken, her bir ürün de, kendi marka ve modellerine göre farklı teknik özelliklere sahip olduğu biliniyor.

Ultraviyole Sterilizasyon Yöntemi

Dünyada bulunan su kaynaklarının içerisinde çok sayıda bakteri, mantar, küf ve tehlikeli enfeksiyonlara neden olan virüsler var. Tüm bu etkenler günümüzde tüm dünyada yapılan bilinçsizce endüstriyel ve sanayi alanındaki çalışmalara, sulara akıtılan atıklar gibi nedenlere dayanıyor. Fakat  bazı su arıtma sistemleri örnekleri kullanılıp bu kirliliklerin sulardan arındırılması ve de böylelik ile de sağlıklı içme suyu elde etmek mümkün durumdadır. Bu yöntemlerin en başında da Ultraviyole Sterilizasyon yöntemi gelmektedir. Bu yöntem kuralına göre de UV yani, Ultraviyole ışınların kullanılma durumu sayesin de suyun içinde ki zararlı maddeler temizlenip su, saf bir hale getirilmektedir. Ancak bu yöntemin etkili bir hale gelebilmesi için suyun direk olarak UV ışınları ile temasının sağlanması gerekli.Bu sayede sudaki bakteri ve virüslerin yok edilmesi sağlanabilir. Bu yöntemle su temizlenirken, öncelikle suyun bir fitreden geçirilmesine ihtiyaç duyuluyor. Çünkü Ultraviyole ışınların niteliği, yalnızca sudaki mikroorganizmaları yok etmeye yöneliktir. Suyun içinde herhangi bir çamur, tortu mevcut ise, UV ışınları bunları tek başına temizle işlemi yapamaz. Ultraviyole Sterilizasyon işlemi için günümüzde üretilen gayet kaliteli su arıtma cihazları bulunuyor. Bu cihazlar ile su tesisatlarına monte edilip, suyun kullanım sırasın da suyu hem filtre ederek hem de mikroorganizmalar ile arındırılır.

Endüstriyel Ters Ozmos Yöntemi

Bu zaman da da kullanılan bir diğer su arıtma cihaz sistemleri ile de Endüstriyel ters ozmos yöntemi ile çalışıyor. Bu yöntem uygulaması ile de üretilmiş olan cihazlar evler de yaygın olarak kullanılıyor. İlk kez olarak Amerika Birleşik Devletlerin de geliştirilmiş olan ters ozmos sistemi ile aslında en doğal su arıtma yöntemi olarak da tanımlanmaktadır. Bu yöntem sayesinde ile su kenarın da bulunan su bitkileri yardımı ile su doğal yöntemler ile temizlemesine benzetilir. Zaten bu sistemin esin kaynağı da bu bitkiler olmuştur. Bitki türlerinin bu doğal su temizleme işlemine ozmos adı verilmektedir. Reverse ozmos olarak da adlandırılmakta olan bu yöntem, medikal alanda, kimyasal üretimde bulunan sektörlerde ve tarım alanında rahatlıkla uygulanmaktadır.Ters ozmos sistemleri suyun içinde olan iyonların filtrelenmesine yardımcı olur. Bu yöntem ile suda bulunan bütün bakteriler ve insan sağlığına zarar veren maddeler süzülerek, filtre edilmektedir. Aynı sürede de suyun içilmesin de büyük bir engel teşkil ediyor ve suda olan kireç miktarı ve suyun içerisinde ki çeşitli sebepler ile oluşan ağır kokular da ters ozmos yöntemi ile temizleniyor. Bu yöntemin uygulanması ile temizlenen sular, insan sağlığı için gayet güvenilir ve içimi rahat bir su haline dönüşmektedir.

Atık Su Arıtma Sistemleri Fiyatları

  • Tandem Yumuşatma sistemleri iki adet büyük tanktan oluşmaktadır. Bu tankların üstlerinde ise valfler bulunmakta ve bu valfler suyun kireç, klor, tortu ve pas gibi zararlı maddelerden arındırılmasını sağlamaktadır.
  • Belirli ölçüde su reçineden geçtikten sonra, reçine parçacıkları tamamıyla, bu sertlik mineralleriyle bezenir. Bu şekilde sertlik minerallerinin tutulması son aşamasına varır. Tandem Sistemi bu sertlik iyonlarının sudan ayrıştırılması bu minerallerden ayrışltırılarak sodyum taneciklerinin bağlanması gereklidir. Bu işleme İngilizce dilinde “regeneration” Türkçe’de ise rejenerasyon adı verilmektedir. Regeneration işlemi, ters yıkama, tuzlu su emiş, ağır durulama, ivedi durulama ve tuzlu su doldurma olarak 5 ana aşamadan oluşur.
  • Tandem Su Yumuşatma sistemleri aynı zamanda bir sanayi tipi su arıtma sistemidir.
  • Bu sistemler kesinlikle özel keşif veya endüstriyel arıtma sorumlumuz tarafından onaylandıktan sonra takılır.
  • Tandem Yumuşatma Sistemleri aynı zamanda çok katlı binaların, kazan dairelerine bağlanıp merkezi su arıtma sistemi olarak da kullanılmaktadır.
  • Siz de evinizde, villanızda veya apartmanınızda bu su arıtma sistemlerini kullanmak istiyorsanız lütfen bizimle buraya tıklayarak iletişime geçiniz.

Endüstriyel Su Arıtma Özellikleri

Naturel Su Arıtma Sistemleri olarak 20 yıllık uzun bir serüven sonucu sektörün enlerinde bulunmakta olup sektörel birçok referansımızla siz değerli müşterilerimize gerek endüstriyel su arıtma sistemleri fiyatları gerekse ev tipi su arıtma sistemleri fiyatları konusunda yardımcı olmaktadır. Roketsan A.Ş, Journey Tekstil, Köfteci Yusuf, Titan Construction A.Ş gibi birçok referansı bulunmaktadır. Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri konusunda yetkili kişiler tarafından yapılan ücretsiz keşif sonuçlarına göre müşterilerine sağlıklı suyu apartman, daire, iş yeri, şantiye gibi birçok alanda kullanım sağlayabileceğiniz endüstriyel su arıtma sistemleri suyu kireçten ve klordan arındırmakta olup sağlığınıza değer katan büyük sistemlerdir. Endüstriyel sorumlularımız ücretsiz keşif yaptıktan sonra alınan su örneklerini çalıştığımız laboratuvarlara göndererek suyun içindeki demir, sülfat, arsenik gibi zararlı maddeleri ölçerek takılacak endüstriyel su arıtma sistemlerini belirlerler. Bu sistemlerde kaç lt reçine, kaç lt tuz kullanılacağına endüstriyel sorumlularımız karar verir ve sizi en doğru ve en stabil sistem, en eygun endüstriyel su arıtma sistemleri fiyatları ile buluşturur. Genelde bu tarz sistemler Tandem Yumuşatma Sistemleri’dir. Bu sistemler çok komplike sistemlerdir. Basit mantıkla anlatmak istersek iki tüp içinde reçine bulunur, bir adet de valf mevcuttur. Bu valf sistemin otomatik bakım yapmasını sağlayan komponenttir, bir tüpü bakıma aldığında öbür tüp çalışmaya devam eder ve kullandığınız yerde 7/24 sağlıklı suya ulaşırsınız. Sizi çok teknik detaya boğmamak açısından aşağıda Tandem Yumuşatma ile ilgili küçük bir infografik bırakıyoruz:

Bu sistemler yanında UV sistemler de bulunmaktadır. Ultraviole Su Arıtma Sistemlerinin genel mantığı belirli ışınlarla suyun içindeki mikroorganizmaları kırmasıdır. Bu ışınlar bakterileri çok küçük tanelere ayırır ve diğer arıtma sistemlerine ek bir sistem olarak komple su arıtma sistemine eklenir. Bu komponent diğer arıtma sistemleri(Tandem Yumuşatma, Reverse Osmosis Su Arıtma Cihazı) gibi sistemlerin yaptığı işleri kolaylaştırır ve daha sağlıklı suya ulaşmanızı sağlar.

Bu sistemler yanında UV sistemler de bulunmaktadır. Ultraviole Su Arıtma Sistemlerinin genel mantığı belirli ışınlarla suyun içindeki mikroorganizmaları kırmasıdır. Bu ışınlar bakterileri çok küçük tanelere ayırır ve diğer arıtma sistemlerine ek bir sistem olarak komple su arıtma sistemine eklenir. Bu komponent diğer arıtma sistemleri(Tandem Yumuşatma, Reverse Osmosis Su Arıtma Cihazı) gibi sistemlerin yaptığı işleri kolaylaştırır ve daha sağlıklı suya ulaşmanızı sağlar. Endüstriyel Su Arıtma Referanslarımızdan Titan Construction A.Ş’ye yaptığımız sistem fotoğraflarıyla sizi başbaşa bırakıyoruz. Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri Fiyatları konusunda endüstriyel su arıtma sorumlularımızla buraya tıklayarak iletişim sağlayabilirsiniz.

Su Arıtıcılar, evlerde ve iş yerlerinde suyun damacanalarla alınmasıyla ilgili masrafları ve damacana taşıma zorunluluğunu tamamen ortadan kaldırıyor. Gün içerisinde çok yüksek miktardaki su tüketimleri için de uygun olması, tek kişi yaşanan bir evde de binlerce TL kazanç sağlanabiliyor olması nedeniyle su arıtma sisteminden yararlanabilirsiniz. Evler için farklı, endüstriyel faaliyetlerdeki binlerce metreküplük kullanımlarda farklı sistemler oluşturuluyor.

Müşteri hizmetleri hattını arayarak, su arıtma sistemleri için en uygun ücretleri öğrenebilirsiniz. Su arıtmada lider olan marka tarafından minimum ücretler belirlenirken, fiyat performans dengesi en başarılı olarak tanımlanan ürünlerin satışı yapılacaktır. Siparişlerinizi verdiğinizde, belirttiğiniz adrese getirilecek olan ürünlerin kurulumu kısa süre içerisinde yapılacaktır. Bu süreçte evin tesisatına zarar verilmeyeceği gibi, evden taşınmak istemeniz halinde bu ürünün yapısına uygun şekilde sökülmesini ve yeni evinize takılmasını sağlayabiliyorsunuz.

Fiyat teklifi almak, ücretlerin ürünlere göre belirlendiği listeye erişmek için su arıtma şirketinin müşteri hizmetleri hattıyla iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca şirketlerin web sitelerinde ürün kataloglarında yer alan her bir ürünün üzerine tıklayarak, hangi özelliklere sahip olduğunu ve ücretinin ne kadar olarak duyurulduğunu öğrenebilirsiniz. Bu işlemler için detaylı açıklamalar yapılabildiği gibi, nakit veya taksitli bir şekilde cihazlarla ilgili detaylara ulaşabilir ve ödemeleri nasıl yapacağınız hakkında her bilgiden yararlanabilirsiniz.

Apartmanlarda su arıtma sistemlerinin kullanılması, su tesisatıyla ilgili genel süreci olumsuz bir şekilde etkileyen bir sürece neden olmayacaktır. Sadece ürünün tek başına binlerce metreküplük suyu çok kısa sürede temizleyip hattın devamına gönderebiliyor olması dahi, her evde kullanılabilir olmasını sağlıyor.

Satın alma sürecinin çok uygun fiyatlarla desteklenmesi ise, milyonlarca kişi tarafından evlerde su arıtma cihazlarının kullanılmasına imkan tanıyacaktır. Türkiye’de müstakil evler veya apartman daireleri fark etmeksizin, her bir ev tipi için uygun olan onlarca farklı ürün modeli bulunuyor. Siparişlerinizi verirken hangi ürün modelini seçtiğinize ve bu modelin teknik özelliklerinin neler olduğuna dikkat ederek, güncel fiyatı hakkında bilgi edinebilirsiniz.

WhatsApp Fiyat Al
Fiyat Al
Sizi Arayalım