Direk Akışlı Su Arıtma Cihazı Fiyatları

Direk Akışlı Su Arıtma Cihazı Nedir?

Direk Akışlı Su Arıtma Cihazı diğer ev tipi su arıtma sistemlerine göre yüksek kapasitede üretim yapan su arıtma cihazlarıdır, bu su arıtma cihazlarında 300-500-800 gpdlik membranlar bulunur. Direk Akışlı Su Arıtma Cihazlarının en düşük üretim kapasitesi günlük 900 litreye yakındır. İsteğe göre bu su arıtma cihazlarına tank takılabilir.

Direk Akışlı Su Arıtma Cihazı Ne İşe Yarar?

Direk Akışlı Su Arıtma Cihazı genelde yüksek su tüketimine sahip restoran, işyeri, kafe, kahvehane ve restoran ve şantiyeler gibi yerlerde kullanılmaktadır. Bu sistemler genelde çalışanların ve müşterilerin kireçsiz ve arıtılmış su ihtiyacını karşılamak için kurulur. Bunun yanında saf su üretmek isteyen fakat günlük az tüketime sahip olan işyerlerinde de bu cihazın sonuna mixbed reçineli yumuşatma tankı bağlanarak saf su üretimi yapılır.

Direk Akışlı Su Arıtma Cihazı Bakımı Nasıl Yapılır?

Direk Akışlı Su Arıtma Cihazı Bakımının en doğru şekilde yapılması için kesinlikle su arıtma şirketinin yetkili teknik servislerine başvurmak gerekmektedir. Bu sistemler ev tipi su arıtma cihazlarına göre çok daha komplike ve çok membranlı olduğu için, insanların bu cihazların bakımlarını kendisi yapması cihaza zarar verebilir ve sistem stabil bir şekilde çalışmayabilir.

Direk Akışlı Su Arıtma Cihazı Filtreleri Nelerdir?

 1. 20 veya 10 inch Spun(Sediment Filtre)
 2. 20 veya 10 inch GAC Karbon Filtre
 3. 20 veya 10 inch Blok Karbon Filtre
 4. 10″ Post Karbon(Tatlandırıcı Filtre)
 5. 300 GPD ise 3 adet 100 GPD Membran(900 küsür litre üretim)
 6. 500 GPD ise 5 adet 100 GPD Membran(1500 küsür litre üretim)
 7. 800 GPD ise 8 adet 100 GPD Membran(2400 küsür litre üretim)

Direk Akışlı Su Arıtma Cihazı Suyu Nasıl Arıtır?

 1.  Şebeke Suyundan gelen su su arıtma cihazına girer ve spun filtreye iletilir, spun filtrede suyun kaba partikülleri(tortu, pas, çamur) alınır ve GAC Karbon Su Arıtma Filtresine aktarılır.
 2. GAC Karbon Filtre, Aktif Karbon madeninden oluşmaktadır. Aktif Karbon madeni sudaki kokuyu ve kloru düzenler, bu filtreden sonra blok karbon filtreye su aktarılır.
 3. Blok Karbon Filtre, Aktif Karbon madeninden geçen küçük maden parçacıklarını tutar. Bu filtreden sonra su arıtmanın en önemli filtresi olan membran filtreye su aktarılır.
 4. Membran Filtreye gelen su, membran filtrenin çok sarımlı ve ince gözenekli yapısı sayesinde arsenik, florür gibi kanserojen maddelerin hepsini arıtır. Kaliteli bir membran filtre %99.9 oranında arıtım garantisine sahiptir. Bu filtreden sonra su post karbon yani tatlandırıcı filtreye aktarılır.
 5. Tatlandırıcı filtre hindistan cevizi kabuğunun yüksek sıcaklıkta yakılmasından oluşur ve suya asıl tadını veren filtredir. Bu filtreden geçen su depolanır ve musluğunuza gelmeden bir kez daha bu filtreden geçer ve yumuşak bir içim sağlanır. Direk Akışlı Su Arıtma Cihazı suyu bu şekilde arıtmaktadır.
WhatsApp Fiyat Al
Fiyat Al
Sizi Arayalım