Klorlu Suyun Vücuda Verdiği 4 Zarar

Klorlu Suyun Vücuda Verdiği 4 Zarar
07 Kasım 2020

Klorlu Suyun Vücuda Verdiği 4 Zarar

Klorlu su tüketimi kısa vadede kişi için çok zararlı olmasa bile sonucunda istenmeyen birçok hastalığa sebep olabilmektedir. Klorlu suyun en büyük zararlarından birisi hiç kuşkusuz kullanılan suyun içinde bulunan ve kontrol edilemeyen bakteri, mikroplar olmasıdır. Gözle görülemeyecek bu mikropların vücuda alınması da doğal olarak ciddi hastalıklara sebep olabilmektedir. Bununla birlikte klorlu suyun sadece tüketilmesi değil banyo yapılırken kullanılması da vücuda ciddi oranda zarar verebilmektedir. Günde içilmesi gereken ortalama olarak 2 litre su klorlu su olarak tüketildiği zaman vücudumuza ve sindirim sistemimizde bulunan organlara ciddi zararları dokunabilmektedir. Günümüzde klorlu suyu temizlemek ve sağlıklı bir şekilde tüketmek son derece pratik çözümler ile sağlanabilmektedir. Bu nedenle klorlu suyun tüketilmesi konusunda herkesin hassasiyete sahip olması ve bu konuda bilinçlenmesi toplum sağlığı için önemli olmaktadır.

Klorlu Suyun Cilde Zararları

Söz konusu klorlu su olduğu zaman kesinlikle hafife alınmaması gereken sonuçlara sebebiyet olmaktadır. Bunun için öncelik olarak bilinçli bir şekilde hareket edilmesi gerekmektedir. Klorlu su sadece içtiğimiz zaman değil kullanıldığı zaman direkt olarak zarar vermektedir. Klorlu su cilde en çok zararı ise özellikle banyoda kullanırken vermektedir. Bunun asıl sebeplerinin başında gelen sorun ise klorlu suyun içinde bulunan bakterilerdir. Klorlu su banyoda kullanılırken belirli bir sıcaklığın üstüne çıktığı zaman suyun buharlaşması ile birlikte direkt olarak cilde yapışmaktadır. Bu da klorlu suya uzun süre maruz kalındığı zaman istenmeyecek sonuçların doğmasına sebep olmaktadır. Bununla birlikte klorlu suyun içinde bulunan klor buharlaşıp solunum yolu ile alındığı zaman solunum sistemine de ciddi zararlar vermektedir. Solunum sisteminin klorlu su kaynaklı olarak zarar görmesi ise uzun süreli düşünüldüğünde istenmeyecek hastalıklara sebep olmaktadır.

Klorlu Su İçmenin Zararları

Klorlu suyun zararları son dönemde toplum sağlığı için ciddi bir problem olduğundan her yerde yayınlanmaktadır. Klorlu su her şeyden önce asidik özelliğe sahip bir su olmaktadır. Vücuda gereğinden fazla alınacak klorlu su bakteri ve mikropların dışında asidik özelliklerinden dolayı da midenizde probleme yol açabilecek bir durum olmaktadır. Bu nedenle kesinlikle zorunda kalınmadığı sürece klorlu su içilmemesi gerekir. Özellikle günlük su ihtiyacının büyük bir bölümünü eğer klorlu su alarak sağlıyorsanız acilen bırakmanız gerekmektedir. Sağlığınız için pH değeri normal seviyelerde olan suları tercih etmeniz klorlu su içmekten çok daha büyük fayda sağlamaktadır. Su vücudumuz için en önemli ve en değerli besinlerin başında gelmektedir. Yapıcı ve düzenleyici rolü olan ve bütün sistemler için geçerli olan su gerektiği kadar alınmadığında dahi son derece tehlikeli sonuçlar doğurmaktadır. Aynı zamanda su tüketimi diğer içecekler ile de alındığı zaman gerekli olan ihtiyacı gidermemektedir.  

Klorlu Su Nasıl Temizlenir?

Klorlu su sadece içmek için değil genel olarak şebeke suyu olduğu için tüm kullanımlar açısından temizlenmesi gereken bir sudur. Klorlu suyu temizlemek için oldukça pratik sistemler kurulabildiği gibi evde kendiniz de daha az konforlu yolları tercih ederek suyu arıtabilirsiniz. Klorlu suyu temizlemek için özel arıtma sistemlerini kullanabilirsiniz. Arıtma sistemleri klorlu suyun içinde bulunan zararlı maddeleri ayrıştırarak sağlıklı ve içilmeye uygun hale gelmesini sağlamaktadır. Arıtma Cihazı alırken NSF onaylı filtre olmasına özellikle dikakt ediniz. Siz de evinizde içmek için musluk suyunu tercih edecekseniz mutlak olarak arıtma sistemine sahip olmalısınız. Bunun dışında klorlu suya evde kendinizin de kolaylıkla uygulayabileceği talimatlar ile doğru bir şekilde suyu klordan arıtabilirsiniz. Siz de reverse osmosis su arıtma cihazları kullanarak klorlu su derdinden kurtulabilirsiniz.  

Klorlu Su İçmenin Zararları

Mevcut olan asidik pH değerlerinden dolayı içilmesi durumunda sindirim sistemine verdiği zararlardan dolayı klorlu suyun kullanımı her gün ciddi sorunlara yol açmaktadır. Bununla birlikte klorlu suda bulunan bakteri ve mikropların da insan vücudunda çok daha hızlı bir şekilde çoğalması ile birlikte kullanımı kişi için ciddi problemlere sebep olmaktadır. Tüm bunların dışında ek olarak şebeke suyu, suda bulunan herhangi bir toplumsal hastalıklara sebep olmamak için belirli oranlarda klor içermektedir. Şebeke suyunun olduğu her yerde klorlu su bulunmakta ve klorlu suyun olduğu her yerde ciddi sağlık sorunları olmaktadır. Sağlığınız için klorlu suyun içilmemesi ve cilde temasının olmaması gerekir. Evlerinizde şebeke suyunu en sağlıklı şekilde kullanmak için arıtma sistemlerini kullanabilirsiniz.  
WhatsApp Fiyat Al
Fiyat Al
Sizi Arayalım