pH Metre Nedir?

pH Metre Nedir?
03 Kasım 2019

pH Metre Nedir?

pH metre insanların yıllar geçtikçe önem verdiği su ölçme cihazlarından biri haline gelmiştir. Bu pH metreler sudaki çeşitli parametreleri ölçmekte ve siz değerli müşterilerimize suyun bazı parametrelerini vererek sağlıklı su içip içmediğini kontrol etmektedir. Ph metre kullanımı günümüzde çok artmıştır, pH metre sağlığınız için önemli bir araç olup, içtiğiniz ve kullandığınız tüm suları bu pH metreler ile ölçmenizi tavsiye etmekteyiz. İnsanlar içtikleri suların alkali ve pH değerlerini öğrenmek ve sağlıklarına değer katmak istemekteler. Biz de sizlerin sağlığını düşünerek cihazlarımızda alkali filtre eklemesiyle sularımızın pH’ını 7,5-9,5 arasına çekmekte ve size sağlıklı su sunmak için elimizden geleni yapmaktayız. pH Metre Nedir? pH meter suyun asidik mi bazik mi olduğunu ölçmeye yarayan nadide bir cihazdır. Bu cihazlar suyun pH değerini ölçerek sizlere içtiğiniz su hakkında bilgi vermektedir, içme suyu olarak kullanmak istediğiniz sular için en kaliteli aralık 7,5 – 9,5 pH arasıdır. Siz de su arıtma cihazı kullanarak ve özellikle alkali filtre de istediğinizi belirterek suyunuzun değerini 6,5-8,5 pH arasına çekebilir ve sağlıklı suyun tadına evinizde içme suyu olarak da varabilirsiniz. Sağlıklı suyun pH değeri kesinlikle 6,5-8,5 pH arasında olmalıdır ve bu değerin aşağısı veya yukarısı sağlığınıza tehdit oluşturmaktadır. Alkali su arıtma cihazlarının pH’ı yüksektir ve sağlığa büyük yararları vardır. Su arıtma filtrelerine alkali filtre eklenmesiyle suyun pH değeri bu aralıklarda tutulur.

pH meter nasıl kullanılır?

pH meter nasıl kullanılır? pH metrelerin kullanımı çeşitlilik göstermekle birlikte siz pH meter nasıl kullanılır sorusunu soran müşterilerimize dijital pH meterler ve manuel yani kağıtla ölçüm yaptığımız pH meterleri önermekteyiz. Biz siz değerli müşterilerimizin sularının değerini ölçmek için dijital pH metreleri kullanmakta ve size en sağlıklı suyu en uygun fiyatlarla ulaştırmaya çalışmaktayız. Siz de pH metrelerin nasıl kullanıldığını görmek istiyorsanız buraya tıklayarak videolu anlatımı izleyebilir, evinizde pH metreyi nasıl kullanacağınızı bulabilirsiniz.

pH metre ne işe yarar?

pH metre ne işe yarar? pH meter üstte de belirttiğimiz gibi, sudaki asidik ve bazik değeri ölçmekte, içindeki çeşitli materyallerle size en sağlıklı bilgiyi vermektedir, bu bilgilerin ışığında bizde size eviniz, işyeriniz için en uygun su arıtma cihazını seçmekte ve size sağlıklı suyu ulaştırmaktayız. pH metre ve Tds Metre kesinlikle karıştırılmaması gereken şeylerdir.

pH metre kalibrasyonu nasıl yapılır?

  Eski nesil pH metreler teknolojik olarak çok gelişmemiş olmakla birlikte pH meter kalibrasyonu da istiyordu, şuanki yeni nesil dijital pH metreler hiçbir kalibrasyon istememekle birlikte içinden kullanım talimatı çıkmakta ve siz müşterilerimzie a’dan z’ye detaylı bilgi vererek hiçbir yanılma payı olmadan en net ölçümü yapmak ve size sağlıklı suyun tüm değerlerini vermektedir. Biz de bu değerleri ölçerek sizin gibi değerli müşterilerimizin evlerinde testlerimizi yaparak, size sağlıklı suyu ulaştırmayı amaç edinmekteyiz. Siz de ücretsiz su analizini görmek istiyorsanız buraya tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.
WhatsApp Fiyat Al
Fiyat Al
Sizi Arayalım