Su Arıtma Nedir? Su Arıtma Zararlı Mıdır?

Su Arıtma Nedir? Su Arıtma Zararlı Mıdır?
19 Temmuz 2018

Su Arıtma Nedir? 

Okuma Süresi : 4 dakika
Su arıtma nedir, su arıtma zararlı mıdır gibi soruları birçoğumuz merak ediyoruz fakat gerekli bilgiyi hiçbir yerde toplu bir halde bulamıyoruz, sizin için birkaç kaynaktan derlediğimiz su arıtma nedir, suyun faydaları nelerdir, su arıtma zararlı mıdır ve su arıtım aşamalarını anlattığımız blog yazısına hoşgeldiniz.   Erişkin bir erkeğin vücudunun yaklaşık yüzde 60’ı su. Bu oran, çocuklarda yüzde 65-75, kadınlarda ise yüzde 50 civarında. Yaşlandıkça vücuttaki yağ dokusu artıyor, su oranı azalıyor. Su insan hayatının başlıca içeceği olduğundan dolayı, sağlıklı su kullanmanın vücudunuza birçok faydası dokunacaktır. Asıl konumuz olan su arıtma nedir sorusunun cevabına giriş yapmak için size suyun faydalarıyla ilgili küçük bir infografik hazırladık.  

  Su ve Suyun Faydaları

 

Peki ya bu sağlıklı suya çeşme sularından veya damacana sulardan ulaşabiliyor muyuz?

  O dönemde Su Arıtma Ankara ‘ da çok tartışılmış ve birçok müşterimiz evlerine su arıtma cihazı taktırmıştı. Peki ya Su Arıtma Ankara ‘ da bu kadar tartışılırken o dönemin belediye başkanı Sayın Melih Gökçek ne yaptı? Sayın Melih Gökçek suların temiz olduğunu kanıtlamak için muhabirlerin önüne çıkıp su içmişti fakat o dönemde çeşmeyi içme suyu olarak kullanan insanlarda birçok zehirlenme vakası yaşıyorduk. Yeni Çağ Gazetesi’nin “Kızılırmak Suyu Tehlike saçıyor”  haberini görmek için buraya tıklayabilirsiniz. O dönemde Su Arıtma Ankara ‘ da çok tartışılmış ve birçok müşterimiz evlerine su arıtma cihazı taktırmıştı. Sabah gazetesinin yaptığı damacana şirketleriyle ilgili haberde de birçok damacana şirketi ve bayiileri bulunuyor, bunlardan bazıları oldukça ünlü markalar. Sağlık Bakanlığı‘nın internet sitesindeki duyuruda şu açıklamaya yer verildi: ”Dolum tesislerinde herhangi bir uygunsuzluk tespit edilmediği halde tüketiciye ulaşıncaya kadar geçen süreçteki uygunsuz şartlar sebebiyle olumsuzlukların görüldüğü 19 litrelik damacana su satış noktaları aşağıda verilmektedir.” (Temmuz 2012 Denetim Sonuçları) Kaynak : Sağlık Bakanlığı Aşağıya Sabah Gazetesinin yaptığı haberdeki söz konusu şirketleri bırakıyoruz, Haberi detaylı okumak için buraya tıklayabilirsiniz. Habertürk “Damacana Sulardaki Gizli Tehlike başlıklı haberi okumak için tıklayınız. T24 “Damacanalar Tehlike Mi Saçıyor?” haberini için tıklayınız. Su Arıtma Nedir? Su Arıtma Nedir? Su Arıtma Zararlı Mı?Su Arıtma Zararlı Mı?

Peki ya su arıtma nedir, su arıtma zararlı mı?

Su Arıtma Zararlı Mı?

Su arıtmanın söylendiğinden aksine şuana kadar kanıtlanmış hiçbir zararı bulunmamaktadır. Bazı yetkililer su arıtmanın mineralleri öldürdüğünü söylese bile bununla ilgili hiçbir elle tutulur kaynak bulunmamaktadır. Su arıtmanın mineralleri öldürdüğünü düşünen insanlar için ise hiçbir bilimsel kanıt olmamasına rağmen cihazlarımıza ekstra alkali/mineral filtresi eklenmektedir. Bu sayede eğer suda kaybedilen mineral var ise bunlar geri kazandırılmaktadır.

Su Arıtma Nedir?

Günümüzde su arıtma sistemleri ve su arıtma türevleri oldukça yaygınlaşmaktadır. İnsanlar damacana ve içme suyuna olan güvenini kaybetmekte ve su arıtma sistemlerine yönelmektedir. Öncelikle su arıtmanın aşamalarından başlayalım. Yeni sistem olan Reverse Osmosis Su Arıtma Cihazlarında yerleşik 5 filtre bulunmaktadır ve bunlara eğer evde küçük çocuk veya yaşlı insan varsa ekstra mineral filtresi eklemesi yapılmaktadır. Reverse Osmosis arıtma cihazları Dünya’nın kanıtlanmış en etkili su filtrasyon sistemi olan Ters Ozmoz‘u kullanmaktadır. Su arıtma filtrelerini görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Kısaca Ters Ozmoz nedir?

Ters ozmoz, herhangi bir ozmoz sistemine osmotik basıncın tersi yönünde basınç uygulanarak, konsantrasyonu daha yoğun olan çözeltinin daha da yoğunlaşmasını diğer hazneye daha az yoğun (daha saf) bir çözelti geçişine neden olan yapay bir geçişimdir. Eğer ters ozmos sistemine uygulanan basınç bir süreliğine uygulanmazsa sistem kendiliğinden normal ozmoza döner.

Ters ozmoz arıtma sistemindeki aşamalar:

su arıtma nedir Birinci  Su Arıtım Aşaması : Sediment Su Arıtma Filtresi Ters ozmoz arıtma sisteminde Suyla temasa geçen ilk filtre 5 mikron gözenek özelliğine sahip olan ve pas, çamur ve asbest gibi tortuları arındırarak suyu berrak bir hale getirir.           su arıtma nedirİkinci Su Arıtım Aşaması : Karbon Su Arıtma Filtresi Ters ozmoz arıtma sisteminde İkinci aşamada kullandığımız bu filtre içerisindeki karbon sayesinde, klor, kireç, tortu, pas, kirli koku ve kötü tadı almaktadır.          

Su Arıtma Cihazı Filtresi Nasıl Temizlenir?Üçüncü Su Arıtma Aşaması Spun Su Arıtma Filtresi

Ters ozmoz arıtma sisteminde 1. aşamadaki 5 mikron filtre ile neredeyse aynı işlevi görür ama 1 mikron derinliğindedir. İlk iki aşamadan geçen suyu son kez süzerek ters ozmos sisteminin en önemli parçası olan membran filtreye suyu ayrıştırması için gönderir.      

Tezgah Altı Su Arıtma Cihazı Filtre Fiyatları

Dördüncü ve En Önemli Su Arıtma Aşaması : Membran Su Arıtma Filtresi Günümüzde sadece şehir şebeke suları için değil deniz suyunu arıtmak amacıyla dahi Membran Filtre kullanılmaktadır. Kısaca su moleküllerinin membran gözlem çapı olan 5 ya da 10 angstrom olan milimetrenin 10 milyonda biri kadar gözeneklere sahip membran, uzun levhalar halinde, kat kat ve deliklidir. Arsenik, kurşun gibi küçük moleküllü maddeler asla membran’dan geçemez! Ters ozmoz ve membran sistemi Mikro, ultra, nanofiltrasyondan daha öte bir teknolojidir. Burdan geçen suyun zararlı maddeleri atığa gönderilir ve giderden dışarı atılır. Eğer günlük 20 litre su kullanıyorsanız ay sonu su faturanıza sadece ve sadece ekstra 10 lira yansıyacak, siz de sağlıklı suyunuza kavuşmuş olacaksınız.     su arıtma filtreleri Son Su Arıtma AşamasıTatlandırıcı Filtre Membran’dan geçmiş temiz su tatlandırılır ve son olarak musluğunuzdan çıkması için bu filtre sayesinde tatlı hale getirilir. Tatlandırıcı filtre içerisinde hiçbir kimyasal barındırmaz ve Naturel Su Arıtma ‘nın kullandığı tüm ekipmanlar TSE , ISO 9001 onaylıdır. Ters ozmoz arıtma sistemi kullanabileceğiniz en iyi su filtrasyon sistemidir.

 

Peki ya ben hangi sistemi kullanacağımı nerden bileceğim?

Naturel Su Arıtma siz değerli müşterileri için ücretsiz keşif ve ücretsiz su tahlili uygulamalarını istediğiniz yerde ve zamanda yapmaktadır. Naturel Su Arıtma Damacana ve içme sularının tehlikesini 1998’de fark ederek kurulmuştur. Satış sonrası 2 yıllık garantisi ve teknik servisiyle sizi önemsemekte ve en hızlı çözümleri sağlamakta sadece evlerinize değil, işyerlerinize ve üretim tesislerinize de en pratik çözümleri sağlamaktadır. Ürünlerimizi görmek için tıklayınız. Sitemizin servis talep formunu doldurarak sizi aramamızı isteyebilir veya iletişim‘i tıklayarak şirketimizin numaralarına ulaşabilirsiniz veya yorum kısmına merak ettiğiniz soruları yazabilirsiniz. Türkiye’nin birçok yerinde referansları bulunan firmamızın referanslarını görmek için tıklayınız.
Yazının tüm hakları Naturel Su Arıtma Cihazları İnş. ve San. Tic. Ltd. Şti ‘ye aittir. İzinsiz şekilde kullanılamaz.
WhatsApp Fiyat Al
Fiyat Al
Sizi Arayalım