Saf Su Nedir?

Saf Su Nedir?
30 Ocak 2019

Saf Su

Saf su nedir sorusu pek çoğumuzun aklına geliyor ve saf suyun günlük hayatta birçok kullanım alanı bulunuyor. Şimdi saf su nedir ve saf suyun kullanım alanlarını açıklayan yazımızı okumaya geçelim.

Saf Su Nedir?

Saf su belli bir sıcaklıkta(genelde 90-100 derece) ısıtılarak, sonrasında bu su iyice yoğuşturulur ve elde edilen suya, saf su veya distile su denir. Bu prosese de distilasyon veya damıtma işlemi denmektedir.  Bu prosesten sonra geriye kalan 100  Saf Suyun birçok kullanım alanı bulunmaktadır. Bunlardan bazıları :
  • Kozmetik sektörü
  • Temizlik sektörü
  • Otomotiv sektörü
  • İlaç sektörü’dür.
Saf suyun iletkenliği sıfırdır . Saf suyun sertlik derecesi düşüktür. Kokusu, tadı ve rengi yoktur. Saf su esnasında yapılan distilasyon işlemi, sudaki minerali ve organikleri öldürdüğü için içme suyu olarak kullanıma uygun değildir fakat suyun çok kirli olduğu yerlerde(Afrika, Ekvador) saf su içme suyu olarak da kullanılabilir, genelde uyku sorunları olan hastaların nemlendirici cihazlarında, otomobillerin akülerinin içinde, tıptaki iğneler vurulurken ilaçların inceltilmesi için de saf su kullanılabilir ayrıca oto yıkamalarda suyun içindeki kirecin su arıtma cihazları sayesinde arıtımı sağlanmaktadır ve saf su olmaktadır.

Saf Su İçilir Mi?

Saf Su İçilir Mi?

Saf Su Nedir?

Saf Su İçilir Mi? sorusu birçok müşterimizin aklına gelmektedir. Saf Su insan sağlığına yararlı olan tüm mineral, magnezyum, kalsiyum gibi maddelerden arıtılmış sulara denmektedir, saf su arıtma cihazları saf suyu üretirken içindeki bu mineralleri de arıtır çünkü saf su kullanım alanları genellikle yıkama vb. sektörlerde kullanılmaktadır. Saf Su İçilir Mi diye soran müşterilerimize bu suların kesinlikle içilmeyeceğini gerekli testlerle göstermekte ve en önem verdiğimiz ilkemiz olan müşterilerimizin sağlığını göz önünde bulundurmaktayız. Sizleri de saf suları içmemeniz konusunda uyarmakta ve bu cihazların sadece endüstriyel alanlarda kullanıldığını bildirmeyi kendimize ilke olarak görmekteyiz. Saf su, deniz suyunun kullanıldığı ve su kaynaklarının çok bulunmadığı yerlerde içme suyu olarak kullanılabilir fakat içme suyu olarak kullanılması konusu bilim adamları tarafından çok tartışılmaktadır. Biz müşterilerimize genelde sanayi ve endüstriyel kullanımlar için saf suyu tercih etmelerini öneriyoruz.

Saf Su Arıtma Cihazı

Saf Su İçilir Mi?

Saf Su İçilir Mi?

Suyunuzu saf suya çevirmek için Naturel Su Arıtma Sistemleri bünyesinde su yumuşatma veya saf suya çevirmek için arıtma cihazları bulunmaktadır. Bu cihazlar elinizdeki suyunuzu veya kuyudan çıkardığınız kuyu suyunu da saf suya çevirebilme garantisine sahiptir.

Oto Yıkama Su Arıtma Cihazı

  Günümüzde oto yıkamalarda genellikle kuyu suyu kullanılır. Bu kuyu sularında arabalarınıza zarar verecek birçok madde bulunmakla birlikte sudaki kireç arabaların boyalarını aşındırmaktadır. Arabaların boyalarını aşındıran kireç, araçlarda çizikler oluşturmakta ve bu çizik görüntüsünden kurtulmak için pasta cila gibi ek ücretler çıkarılmakta ve maliyetler katlanarak gitmektedir. Bu maliyetlere katlanmak istemeyen bilinçli müşterilerimiz araçlarını yıkatırken bu tarz sorular sormakta ve oto yıkama sahiplerinden kuyu suyu mu yoksa arıtmadan çıkan ve NSF onaylı filtreleri kullanan saf su mu kullandıklarını merak etmektedirler ve araçlarına gereken özeni göstermektedirler.

Saf Su Neden İçilmez?

Saf Su Neden İçilmez sorusu da müşterilerimizin aklına gelen soruların başlarında gelmektedir, saf suyun içilmeme sebeplerinden biri de saf su arıtma cihazlarının, saf su neden içilmez diye soran müşterilerimize biz şu cevabı veriyoruz ; suyun içindeki tüm yararlı ve zararlı maddeleri arıtmasından kaynaklanmaktadır. Bu tarz saf su arıtma sistemleri genelde endüstriyel su arıtma alanlarında kullanılmakta ve müşterilerimizin sağlığına hiçbir katkısı olmamaktadır. Suyun tüm minerallerinden arındırılmış bu hali insan sağlığına uzun vadede zararlı olacak ve birçok hastalığa sebebiyet verecektir.

Saf Su Arıtma Cihazları

saf su arıtma cihazları Saf Su Arıtma Cihazları çeşitlilik göstermekle birlikte ev tipi su arıtma cihazlarında kullanıldığı gibi ters ozmoz sistemi kullanılan endüstriyel reverse osmosis sistemlerinin sonuna mixbed reçine eklenmesiyle oluşmaktadır. Bu sistemler endüstriyel alanda kullanım için özel tasarlanmış büyük boyutlu ters ozmoz sistemleridir ve bu sistemler sadece endüstriyel kullanım ( kazan yıkama, oto yıkama vb.) alanlarda kullanılmakta ve asla içilmemesi gerekmektedir. Tandem Yumuşatma Sistemleri de saf su üretimi için kullanılabilmektedir.

Distile Su Ne Demek

 

Distile Su Ne Demek?

Distile Su Ne Demek? sorusu da Saf Su Nedir sorusu ile aynıdır.  Distile Su- Saf Su ‘yun eş anlamlısıdır ve müşterilerimiz tarafından da karıştırılmakta ve farklı şeyler olarak bilinmektedir. Distillate “öz, arıtılmış” anlamına gelmekte distile su da Türkçe’ye geçmiş ve saf su anlamını almıştır. Saf Su Nedir sorusunu cevapladığımız blog yazımızın sonuna geldik.  Siz de önemli referanslarımızı aşağıdan inceleyebilirsiniz. Saf Su Nedir sorusunun cevabına bizi arayarak da ulaşabilirsiniz.

BAZI ÖNEMLİ REFERANSLARIMIZ:

https://www.naturelsuaritma.net/abdullah-gul-universitesi/ https://www.naturelsuaritma.net/sakarya-universitesi/ https://www.naturelsuaritma.net/titan-construction-a-s-konteyner-ile-tasinabilir-aritma-sistemi/ https://www.naturelsuaritma.net/journey-tekstil-a-s/ https://www.naturelsuaritma.net/polatli-tavuk-ciftligi/ https://www.naturelsuaritma.net/tokat-turhal-mezbahanesi/ https://www.naturelsuaritma.net/tokat-erbag-mezbahane/ https://www.naturelsuaritma.net/kofteci-yusuf/ https://www.naturelsuaritma.net/more-life-club-etlik-ankara/ https://www.naturelsuaritma.net/roketsan-a-s/ https://www.naturelsuaritma.net/referanslar/  
WhatsApp Fiyat Al
Fiyat Al
Sizi Arayalım