Su Arıtma Cihazı Ne Kadar Atık Su Atar?

Su Arıtma Cihazı Ne Kadar Atık Su Atar?
04 Kasım 2019

Su Arıtma Cihazı Ne Kadar Atık Su Atar?

  Su arıtma cihazı ne kadar atık su atar sorusu siz değerli müşterilerimiz ve birçok insan su arıtma cihazlarını alırken bu soruyu sormakta ve bazı şirketler satış yapmak için su arıtma cihazının ne kadar su attığını manipüle ederek farklı bilgiler vermektedir. Bizse sizlere doğru bilgi vermek için bu makaleyi hazırlama ihtiyacı duyduk. Bu makalede su arıtma cihazlarının atık su tüketimini öğrenecek ve siz de gönül rahatlığıyla su arıtma cihazlarınızı kullanabileceksiniz. Şimdi lafı daha fazla uzatmadan sorumuza geçip sizleri aydınlatmak isteriz: Su arıtma cihazları genelde 5 aşamalı olup su arıtma prosesini filtreleri sayesinde başarılı bir şekilde tamamlanmaktadır. Bu filtreler suları arıtırken içindeki arsenik, klor, tortu, pas gibi sizin ve ailenizin sağlığına darbe vuracak zararlı maddeleri sudan arındırararak evinizde kullanacağınız sağlıklı suyu siz müşterilerimizin değerli hizmetlerine sunmaktadır. Su arıtma cihazı suyu arıtırken içindeki kötü maddeleri arıttığı için belli bir miktarda atık su yaratmaktadır.  Piyasada kullanılan A’dan Z’ye bütün cihazlar atık su üretmekte ve sağlığınız için zararlı olan bu maddeleri musluğunuza gelmeden atmaktadır.

Su Arıtma Cihazı Atık Su Miktarı  Ne Kadar?

Su Arıtma Cihazı Ne Kadar Atık Su Atar? Su Arıtma Cihazı Ne Kadar Atık Su Atar yaşadığınız ile hatta ilçeye göre bile değişkenlik göstermektedir. Örneğin: Ankara bazlı konuşursak Etimesgut’ta 1e3 atık su üretimi olurken , Akyurt bölgesinde 1e4 atık su üretimi olmaktadır. Bunun sebebi ise Akyurt bölgesindeki suların aşırı kireçli olmasından kaynaklanmakta biz de bu tüketimi azaltmak için daire girişine su yumuşatma cihazı bağlamakta ve suyun kirecini arıtma cihazına girmeden bertaraf etmekteyiz. Bunun haricinde filtre değişimini düzenli yapmayan müşterilerimizde zamanla kullandığımız membran filtreler işlevini kaybetmekte ve bu şekilde tıkanan filtre daha çok atık su atmaktadır. Son olarak ise basınç düşük olan yerlerde atık su tüketimi yüksek olmakta fakat bundan mütevellit reverse osmosis su arıtma cihazlarımıza su arıtma pompası takılarak düşük basınç olayı da bertaraf edilmektedir. Atık su miktarını arttıran bir diğer etken de filtre değişimlerinin aksatılması ve filtrelerin yavaş yavaş tıkanmasıdır. Yetkili teknik servislerimiz müşterilerimizin evlerine giderek tds değeri ölçümü yapmakta ve çıkan değerlere göre en uygun su arıtma filtre fiyatları ile değişim işlemini gerçekleştirmektedir. Cihazdan cihaza değişmekte olan atık su miktarı son ölçümlere göre şok su arıtma cihazı‘nda 1e3 oranında çıkmakta ve bizim cihazlarımızda da bu değer aynı cıkmaktadır.

Su Arıtma Cihazı Atık Su Kısıtlayıcı İşe Yarar Mı?

Su Arıtma Atık Su Miktarı Biz müşterilerimizin sağlığını birinci plana koyduğumuzdan ötürü bu formülü kesinliklikle önermemekle birlikte bu çözümün kesinlikle sağlıksız bir çözüm olduğunu dile getirmek zorundayız. Bu çözüm cihazın halihazırda aktif ve düzgün şekilde çalışan filtrelerini daha çabuk tıkamakta ve filtre ömrünü kısaltmaktadır, bu da size ekstra maliyet olarak geri dönmekte ve atık su’dan gelen maliyet (10₺) ise 10-15 katına kadar filtre maliyeti olarak geri dönmektedir. Siz de bize buraya tıklayarak ulaşabilir ve ücretsiz su tahliliniz için randevu alabilirsiniz.   Aynı zamanda e-ticaret sitemize de buradan ulaşabilirsiniz.
WhatsApp Fiyat Al
Fiyat Al
Sizi Arayalım